آزمون جامع آنلاین

آزمون جامع آنلاین

با بهره‌گیری از جدیدترین و بروزترین تکنولوژی‌های برنامه‌نویسی روز دنیا، سامانه‌ای طراحی کرده‌ایم که شما را از دغدغه‌ی آزمون‌های آنلاین و مشقات آن رها سازیم.

با خیالی آسوده آزمون‌های خود را طرح نموده و با کیفیت‌ترین آزمون‌ها را برگزار نمایید.

آزمون آنلاین ویژگی های مختلفی وجود دارد که به بررسی آنها می پردازیم :

 در سامانه آزمون لیاقت میتوان بی نهایت بار آزمون در هر گروه آموزشی و درسی ایجاد کرد با نام های میانترم ، کوییز و یا هر نامی که مد نظر شماست .

شما می توانید بر اساس زمان خاص آزمون را تعریف کنید و دانشجو در آن زمان شروع کند 

همچنین شما می توانید برای هر آزمون تعداد دفعات پاسخ مشخص است یعنی می توانید برای پاسخ هایی که دانشجو به سوالات آزمون را مشخص کنید مثلا 2 بار یا 4 بار دانشجو می‌تواند به آن  پاسخ دهد .

 می توانید گزینه های آزمون را به طور تصادفی و چهار گزینه ای داشته باشیم می‌توانیم به صورت تصادفی گزینه‌های ۱تا ۴ را نمایش دهد .

 ویژگی دیگر قفل کردن راست کلیک می باشد که این قابلیت از انتخاب عبارتی از صفحه آزمون و کمک گرفتن از گوگل توسط دانشجو جلوگیری کرد 

با استفاده از قابلیت قفل کپی پیست نیز میتوانیم از کپی عبارتی از صفحه آزمون و جستجو در گوگل جلوگیری کنیم .

دانشجو میتواند پس از اتمام آزمون پاسخ های درست و پاسخ هایی که خود داده را مشاهده کند ، به صورتی خود را ارزیابی کند  .

ارسال پیغام‌ که استاد می‌تواند به همه افراد عضو گروه آموزشی هستند یا به یک دانشجو ارسال کند که با کلیک دانشجو محو خواهد شد .

اجرای فرامین کنترلی استاد که به طور مثال زمانی که استاد بخواهد صفحه آزمون دانشجویان را ببندد و یا رفرش کند .

جهت صرفه جویی در زمان دانشجویان در حین آزمون ، با انتخاب گزینه مورد نظر در پرسش های تستی و ارسال پاسخ در پرسش های تشریحی با پیغام "پاسخ شما ثبت شد "پاسخ دانشجو ثبت و دیگر نیاز به ارسال کلی پاسخ ها و داشتن اضطراب از سوی دانشجویان برای کمبود در زمان نخواهد بود .

 

بخش بسیار مهم آزمون آنلاین ، مخزن سوالات می باشد که این امکان در آن وجود دارد که همه سوالاتی که استاد  برای یک درس خواص در نظر می گیرد در یک بانک اطلاعات سوالات قرار بگیرد و هر استاد به بانک اطلاعات سوالات خود دسترسی  دارد و در هر ترمی میتواند برا هر آزمون خود به صورت یک آزمون ساز بهره مند شود از آنان استفاده کند 
و سوالات را از مخزن سوالات کپی و انتقال دهد ، همچنین این قابلیت وجود دارد که هر سوالی که طرح میکند بر اساس سختی سوالات میتوانیم دسته بندی کنیمو ددر بانک اطلاعات ذخیره کنیم و در زمان استفاده از سوالات در آزمون ها بر اساس فیلتر وژگی سختی به راحتی سوالات را پیدا و انتقال دهیم .
قایبلیت دیگر ، بخش کپی کردن سوالات یک آزمون به یک آزمون دیگر می باشد . کافیست آزمون گروه آموزشی الف را تعریف کنیم و سوالات مدنظر را تعریف کنیم و بعد از آن آزمون گروه آموزشی ب را تعریف کنیم و سوالات گروه آموزشی الف را به گروه آموزشی ب انتقال دهیم بنابراین دو گروه آموزشی یک آزمون با سوالات یکسان خواهند داشت که یک قابلیت نسبتا خوب می باشد .

قابلیت دیگر پیش نمایش سوالات آزمون می باشد که بعد از ایجاد آزمون و سوالات میتوان به همان گونه که دانشجو مشاهده خواهد کرد  به صورت پیش نمایش سوالات  و پاسخ صحیح را مشاهده نمود .
 

انتشار: 1399/12/26
بازدید: 1365