چت آنلاین

چت آنلاین

مقدمه
 تالار گفتگو یا چت آنلاین، محیطی امن در سامانه وب سایت ها برای ارتباط بین افراد سایت‌ها است که بدون نیاز به نرم‌افزاری خاص از طرف کاربر، در دسترس هستند. از طریق این سامانه، افراد می‌توانند با تعداد نامحدودی در یک زمان گفتگو کنند. تالارهای گفتگو آنلاین، محدودیت زمانی و مکانی ندارد. بنابراین، کاربران می‌توانند در هر زمان و مکانی به اینترنت متصل شده و هرگونه سؤال یا درخواست خود را به صورت آنلاین، مطرح کنند و پاسخ سوال خود را در کمترین زمان دریافت کنند. 

 


چت آنلاین در سامانه لیاقت
چت آنلاین برای هر کلاس به دو صورت است:
یا می توان برای هر کلاس مجازی بصورت مجزا یک تالار گفتگو زنده تشکیل داد و اساتید و دانشجویان کلاس می توانند در آن با یکدیگر به گفتگو بپردازند. 
یا بصورت تالارهای گفتگو برای دسته های مختلف دانشجوها که این گروه ها به درخواست دانشجویان توسط استاد تشکیل گشته و دانشجویان هر گروه می توانند با هم گروهی¬های خود بصورت انلاین گفتگو و بحث نمایند. این یک مزیت بسیار خوب برای گفتگو و ارتباط می باشد.
در این قسمت بخشی نیز برای ارتباط مستقیم شخص دانشجو با استاد درس مربوطه تدارک دیده شده که بخش پیغام دانشجو به استاد نام دارد و دانشجو می تواند بصورت شخصی و خصوصی با استاد صحبت و تبادل نظر نماید و درصورت لازم فایل ارسال کند.

به دلیل شرایط کرونا به دلیل نبودن سامانه جامع و کامل در مراکز آموزشی ، اساتید و معلمان مراکز آموزشی به شبکه های اجتماعی و یا پیام رسان های خارجی مانند واتساپ و تلگرام روی آوردند و دانشجویان را به این پیام رسان ها سوق دادند و با ایجاد گروه و کانال آن هارا در این فضا نگه داشتند . که این مورد سبب ایجاد مشکلاتی برای اساتید خواهد بود همانند حریم خصوصی که هر استادی شماره تلفن و یا فضای اجتماعی خود را دچار اختلال کند ، ما در سامانه لیاقت تالار گفتگو و یا چت آنلاین را ایجاد کرده ایم که به سه بخش تقسیم میشود : 1. گروه درسی و چت گروهی می باشد که دانشجویان میتوانند انجام دهند که استید و ادمین سامانه نیز دسترسی دارد و در زمان نیاز برای پرسش ها و اختلال اخلاقی پاسخ گو و مدیریت کنند.


برای دانشجوها در گروه های آموزشی که هستند یک صفحه مجزا تعریف شده است که می توانند با یکدیگر چت کنند که در ان صفحه هم همه دانشجوها و هم استاد آن درس و همچنین ادمین سامانه نیز شرکت داشته باشند که این به عنوان چت آنلاین تعریف می شود .
بخش دیگر دانشجو می تواند به استاد موردنظر پیغام دهد و چت و گفتگو خصوصی داشته باشند و بالعکس ، استاد نیز به هر یک از دانشجویان به صورت خصوصی می تواند پیغام دهد و گفتگو کند .

بخش دیگر استاد میتواند به همه دانشجویان کلاس یک اعلان عمومی و یا پیغام ارسال کند .
بخش دیگر آن است که ادمین سامانه به گروه های آموزشی و یا یک استاد و یا هر یک از دانشجویان و یا همه دانشجویان پیغام ارسال کند و این پیغام در داشبورد استاد و یا دانشجو نمایش داده میشود که یک ویژگی دارد که پیغام در بازه زمانی که ادمین مشخص میکند نمایش داده خواهد شد .


در هر قسمت از تالار گفتگو و چت آنلاین علاوه بر متن ،  قابلیت ارسال فایل تصویری ، صوتی و ویدیویی وجود دارد . اگر فایل به صورت ویدیویی باشد قابیلت پیش نمایش وجود دارد ، کافیست روی آن ویدیو و یا صدا کلیک کند و آن فایل به صورت خودکار پخش گردد .
 

انتشار: 1399/12/26
بازدید: 2117