راهنمای دانشجو

راهنمای دانشجو

به نام خدا

در این راهنما قصد داریم همه‌ی بخش های سامانه لیاقت را از دید دانشجو بررسی کنیم، با ما همراه باشید:

همچنبن در صورت لزوم برای بررسی بخش خاصی از سامانه ، کافیست بر روی نام بخش مورد نظر در فهرست کلیک کنید ، بلافاصله به توضیح و بررسی آن بخش در این راهنما هدایت خواهید شد .

 

فهرست:

 

 

 

خانه:

 

در صفحه ابتدایی (خانه) آزمون های دانشجو، پیام های مدیریت و اساتید ، لیست دروس انتخابی ، تکالیف جهت سولت داشجو نمایش داده میشود .

لیست دروس انتخابی:

در این بخش میتوانید دروسی که در این ترم برداشته اید را مشاهده کنید .

تقویم آموزشی:

در این قسمت دانشجو همه ی اتفاق های مهم از جمله آزمون ، کوییز ها و کلاس ها ، تمرین های خود را میتواند مشاهده کند .

که با کلیک هفته بعد و یا قبل میتواند اتفاق های آینده را مشاهده کند .

 

 

 

نکته :در زمانی که دانشجو قصد دارد در آزمون ها شرکت کند ، توجه داشته باشد که در ابتدای آزمون چند بار به او اجازه ثبت گزینه های را میدهد .


نکته : پس از هر بار ثبت پاسخ ، پیغام "پاسخ شما به ثبت رسیده است" را میدهد .

کلاس های مجازی:

دراین قسمت میتوانید همه ی کلاس های خود را مشاهده کنید همانند تصویر پایین ، همچنین با پسور ورود به کلاس و همچنین با گزینه "ویدیوهای کلاس" میتوانید ویدیو های قبلی را نیز مشاهده کنید .

 

حضور و غیاب :

ویژگی بسیار خوبی که سامانه لیاقت دارد ، نمایش حضور و غیاب دانشجو در کلاس ها می باشد که در این بخش میتوانید مشاهده کنید .

ابتدا باید کلاس مورد نظر را انتخاب کنید و سپس مشاهده کنید که آیا حضور داشته اید و یا خی و حتی تعداد غیبت خود را بشمارید تا از حد مشخص شده حق غیبت شما نگذرد . به ترتیب تصاویر دقت کنید :

 

 

سپس انتخاب کلاس مورد نظر ...

آزمون های آنلاین :

در این بخش میتوانید همه ی آزمون های برگزار شده را مشاهده کنید ، همچنین با انتخاب نمایش میتوانید همه ی سوالات و پاسخ های داده شده توسط خودتان و پاسخ درست را مشاهده کنید .

 

با انتخاب گزینه نتیجه ، میتوانید نمره نهایی ، تعدا پاسخ درست و غلط و پاسخ نداده را مشاهده کنید همانند تصویر پایین :

 

کارنامه آزمون ها:در این بخش میتوانید نتیجه همه ی آزمون ها را به طور خلاصه مشاهده کنید  مانند تصویر که در پایین آمده است :

 

تمرین ها و تکالیف :

در این بخش میتوایند همه ی تکالیف خود را مشاهده کنید و از مهلت ارسال تمرین و تکالیف با خبر شوید و به آسانی برای هر تمرین کلیک کنید و فایل پاسخ تمرین ها را ارسال کنید .

پروژه ها و تحقیق ها :

در این بخش میتوایند همه ی پروژه های داده شده در دروس خود را مشاهده کنید و از مهلت ارسال با خبر شوید و به آسانی برای هر پروژه کلیک کنید و فایل خود را ارسال کنید .

جزوه ها و پیوست ها :

در این بخش همه ی جزوه های قرار داده شده در سامانه در دروس شما ، توسط اساتید را میتوانید مشاهده کنید و به راحتی دانلود و دریافت کنید .

تالار گفتگو(چت آنلاین):

در این بخش میتوانید وارد تالار گفتگو با هم کلاسی های خود د رهر گروه آموزشی شوید ، کافیست درس مورد نظر را انتخاب کنید مانند تصویر پایین :

 

بعد از انتخاب یک یاز دروس وارد تاتالار گفتگو آن درس خواهید شد و با همکلاسی های خود میتوانید تعامل داشته باشید مانند تصویر پایین :

 

 

پیغام های من:
در این بخش میتوانید پیغام های ارسال شده توسط شما به اساتید را مشاهده کنید ، مانند تصویر پایین :

 

حتی می توانید به راحتی پیغام های دیگری در ادامه ان پیغام ارسال کنید ، کافیست بر روی گزینه پاسخ به پیغام (   ) کلیک کنید به صفحه ی گفتگو خود با استاد هدایت می شوید .

 

همچنین می توانید پیغام جدیدی را به استاد مورد نظرتان ارسال کنید کافیست : ...گزینه پیغام جدید را انتخاب کنید ...

سپس گیرنده را انتخاب کنید و متن را بنویسید و در صورت لزوم فایلی را بخواهید میتوانید پیوست کنید و گزینه ارسال پیغام را انتخاب کنید در صورت پیغام شما ارسال خواهد شد .

نظرسنجی ها:در این بخش میتوانید در نظر سنجی هایی که در سامانه توسط اساتید و یا مدیریت سامانه قرار داده میشود ، شرکت کنید .

تغییر پروفایل :

در صورت تمایل میتوانید در این بخش به تغییر و ویرایش اطلاعاتی که در پروفایل شما قرار دارد ، بپردازید مانند تصویر پایین ...

و بعد از ویرایش های مد نظر ، گزینه ذخیره مشخصات را انتخاب کنید .

گزارش ورود سامانه :

جهت امنیت بیشتر ، سامانه لیاقت این امکان را به شما میدهد که بتوانید ورود و خروج با اکانت خود را بررسی کنید تا از احتمال رخداد تقلب جلوگیری کنید که به صورت تصویر پایین خواهد بود ...

انتشار: 1400/03/26
بازدید: 909